معرفی انواع سیستم ضد سرقت خودرو 

معرفی انواع سیستم ضد سرقت خودرو

 

 

 

آیا شما قبلاً ماشین خود را در جای مناسب پارک کرده اید، مطمئن هستید که پنجره ها و درها قفل شده اند، اما آیا اینها واقعاً برای ایمن نگه داشتن ماشین شما کافی هستند؟

 

 

دزدی خودرو در سال‌های اخیر به رایج‌ترین و پر تکرار ترین جرم تبدیل شده است و ممکن است خودروی شما دومین مورد سرقتی باشد. سیستم‌های ضد سرقت و قفل‌های خودرو می‌توانند برای جلوگیری از این نوع موقعیت‌ها بسیار مفید باشند.

 

 

وقتی قطعات خودروی شما به صورت جداگانه فروخته می شود، یافتن دوباره آنها غیرممکن است، بنابراین بهتر است در وهله اول مطمئن شوید که خودروی شما کاملاً ایمن است.

 

 

 

سیستم امنیتی خودرو چیست؟

 

 

سیستم امنیتی خودرو در واقع به تمامی تمهیداتی که برای در امان ماندن خودرو از سرقت به کار برده می‌شود گفته می‌شود. این سیستم‌ها امروزه در ماشین‌های مدرن و لوکس بسیارمورد اهمیت واقع شده است.

 

 

سیستم‌های امنیتی ماشین از زمانی به عنوان یک موضوع در مراحل اولیه تولید خودرو مطرح شد که تعداد خودروهای سرقت شده به آماری بیش از حد معقول رسیدند.

 

شکایت صاحبین خودرو، شرکت‌های خودروسازی را به فکر فرو برد که به فکر طراحی یک سری تمهیدات امنیتی باشند. در اوایل این تمهیدات تنها به قفل کردن درب‌های خودرو، قفل فرمان و … خلاصه می‌شد که سارقین به راحتی می‌توانستند از این فیلترهای ساده برای دستیابی به هدف خود عبور کنند.

 

 

 

5 دستگاه ضد سرقت خودرو

 

 

قفل فرمان

قفل ترمز یا قفل پدال

انواع دزدگیر ها و دستگاه های ضد سرقت

 

 

قفل فرمان چیست؟

 

 

وسیله ای است ساده و کاملاً فلزی، قفل فرمان وسیله نقلیه شما را در هنگام پارک غیرقابل کار کند. این دستگاه ابزار فلزی سنگین است که با اتصال به فرمان ماشین شما کار می کند. می توانید انتهای مخالف را پشت کلاچ، گاز یا پدال ترمز وصل کنید.

 

 

می توانید از انتهای فلزی میله به عنوان یک سلاح دفاعی در برابر دزدان بالقوه خشن خودرو استفاده کنید.

 

 

 

قفل ترمز یا قفل پدال

 

 

قفل ترمز یک وسیله تماما فلزی است وقابلیت قفل کردن پدال ترمز و گاز و کلاج را دارد و به سختی میتوان بدون کلید اصلی آن را باز کرد و یک وسیله حفاظتی از خودرو به حساب می آید.

 

 

چه نوع دزدگیر ماشینی را باید برای وسیله نقلیه خود در نظر بگیرید و چه مدل دزدگیر مناسب است؟

 

 

فرقی ندارد که خودرو شما در خیابان جلوی خانه شما باشد، چه در پارکینگ در حین کار یا هر جای دیگری باشد، به طور طبیعی، شما می خواهید مطمئن شوید که وسیله نقلیه شما تا حد امکان ایمن نگه داشته می شود .

 

 

با این حال، امروزه با نرخ بالای سرقت خودرو، خطر برای وسایل نقلیه شما بسیار واقعی است. داشتن دزدگیر باکیفیت خودرو به ایمن‌تر شدن کارها کمک می‌کند. البته، خواهید دید که امروزه انواع مختلفی از دزدگیر خودرو در بازار وجود دارد که تشخیص اینکه کدام یک را انتخاب کنید دشوار است.

 

سیستم های هشدار صوتی

 

 

وقتی به دزدگیر ماشین فکر می کنید، این احتمالا اولین چیزی است که به ذهنتان خطور می کند. اینها آلارم هایی هستند که معمولاً هنگام خرید یک وسیله نقلیه جدید یا حتی زمانی که یک وسیله نقلیه دست دوم از چند سال گذشته دریافت می کنید، از قبل نصب می شوند. این نوع دزدگیرها سال هاست مورد استفاده قرار می گیرند که هم خوب است و هم بد، خوب است که بیشتر مردم نحوه استفاده از آنها را می دانند و آنها را مسلح می کنند،آنها ساده هستند. هنگامی که شخصی سعی می کند به داخل ماشین نفوذ کند، زنگ هشدار بلندی را به صدا در می آورد و گاهی اوقات، چراغ ها شروع به چشمک زدن می کنند. با این حال، اشکالاتی نیز وجود دارد. متوجه خواهید شد که با این دزدگیر اتومبیل، بسیاری از افراد با شنیدن صدای آن به سادگی آنها را نادیده می گیرند. این به این دلیل است که بیشتر مردم در طول سال‌ها آنقدر هشدارهای اشتباه را دیده‌اند که نسبت به صدا بی‌حس شده‌اند. با این حال، صدا می تواند برخی از دزدها را بترساند. این هنوز هم می تواند نوع خوبی از زنگ هشدار باشد. با این حال، ممکن است این تنها روش امنیتی نباشد که می خواهید از آن استفاده کنید.

معرفی انواع سیستم ضد سرقت خودرو

 

 

 

 

 

سیستم های هشدار بی صدا

 

 

 

گزینه دیگری که باید در نظر بگیرید زنگ بی صدا خودرو است. اینها هیچ صدایی ایجاد نمی کنند که دزدها بشنوند. با این حال، مالک از نفوذ آگاه خواهد شد. این می تواند یک نوع زنگ هشدار در برخی شرایط باشد. با این حال، باید توجه داشته باشید که اگر وسیله نقلیه شما دزدیده می شود، چه زنگ بی صدا داشته باشید چه نداشته باشید، همیشه باید با پلیس تماس بگیرید. اگر بخواهید خودتان مداخله کنید، این خطر وجود دارد که توسط سارقان مجروح شوید. آلارم های بی صدا همیشه راه حلی نیستند که استفاده از آن برای همه راحت باشد زیرا صدایی را ترجیح می دهند که می تواند دزد را بترساند. اینکه آیا این گزینه را انتخاب کنید به ترجیحات شما بستگی دارد.

 

 

بی حرکت کردن سیستم های هشدار

 

 

نوع دیگری از سیستم دزدگیر که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد به وسیله نقلیه اجازه راه اندازی نمی دهد مگر اینکه کلیدها نزدیک خودرو باشند. این گاهی اوقات می تواند حرکت دزدان را قبل از شروع سرقت وسیله نقلیه متوقف کند. می تواند گزینه خوبی برای بررسی باشد.

 

 

 

با این حال، سارقان امروزی پیشرفته تر از آن چیزی هستند که شما فکر می کنید. در حالی که همه سارقان خودرو ابزار یا فناوری را ندارند، برخی از کلیدهای شبیه سازی شده برای دسترسی به وسیله نقلیه شما استفاده می کنند. این کار باعث می شود ماشین فکر کند که کلیدها نزدیک است. دزد می تواند از کلیدهای شبیه سازی شده برای سوار شدن به ماشین شما و دور شدن استفاده کند.

 

 

سیستم های هشدار غیرفعال و فعال

 

 

اصطلاحات غیرفعال و فعال اغلب با آلارم های صوتی یا بی صدا خودرو همراه هستند. این به سادگی به نحوه فعال و غیرفعال شدن آلارم ها اشاره دارد.

 

 

 

با یک دزدگیر غیرفعال، وقتی ماشین خاموش است و درها قفل می شوند، خودرو به طور خودکار آلارم را فعال می کند. این مسئله به کاهش خطر فراموشی تنظیم زنگ هشدار کمک می کند. راننده باید قفل درها را باز کند تا زنگ هشدار را غیرفعال کند.

 

 

 

با یک زنگ فعال، باید یک دکمه را فشار دهید، اغلب روی صفحه کلید خوداست، برای فعال و غیرفعال کردن دزدگیر ماشین نیاز است دکمه را فشار دهید. اگر زنگ هشدار فعال دارید، باید در هر بار که وسیله نقلیه خود را ترک می کنید، از تنظیم زنگ هشدار خود آگاه باشید. اگر این کار را نکنید، هر کسی می‌تواند درها را باز کند و داخل شود.

 

 

 

سیستم های ردیابی خودرو جی پی اس

 

 

 

علاوه بر دزدگیرهای معمول خودرو، امروزه بسیاری از افراد ردیاب هایی را که از سیستم موقعیت یاب جهانی استفاده می کنند، در نظر می گیرند. ردیاب‌ها این امکان را به شما می‌دهند که مکان وسیله نقلیه شما را در زمان واقعی یا نزدیک به زمان واقعی بدون توجه به این که کجای جهان هستید.

 

این می تواند به بهبود سریع در صورت سرقت کمک کند.

 

 

با برخی از مورد های موجود در بازار، مانند Car Lock، می‌توانید هشدارهایی را دریافت کنید زمانی که شخصی سعی می‌کند به خودروی شما نفوذ کند، شبیه به زنگ بی‌صدا کار می کند. به عنوان مثال، اگر ارتعاشات غیرعادی وجود داشته باشد، یک هشدار دریافت خواهید کرد. اگر موتور روشن شود یا وسیله نقلیه بدون شما در ماشین حرکت کند، شما نیز یک هشدار دریافت خواهید کرد.

 

 

 

قبلاً اشاره کردیم که ممکن است بخواهید چندین روش امنیتی را به وسیله نقلیه خود اضافه کنید. این می تواند گزینه خوبی برای کسانی باشد که خواهان بهترین امنیت ممکن برای وسیله نقلیه خود هستند باشد . به عنوان مثال، داشتن یک زنگ صوتی یا زنگ هشدار ایموبلایزر همراه با ردیاب GPS، محیط امن تری را برای خودروی شما فراهم می کند. حتی اگر دزدی از دزدگیر صوتی خودرو رد شود، باز هم متوجه خواهید شد که وسیله نقلیه چه زمانی استارت زده و حرکت می کند و می توانید مکان را ردیابی کنید. این می تواند بازیابی وسیله نقلیه را سریع تر و آسان تر کند.

 

 

همچنین باید برخی از روش های امنیتی اساسی دیگر را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، مراقب محل پارک خود باشید. پارک زیر چراغ و نزدیک به موسسات.

 

اگر دارید در گاراژ خودرو را پارک می کنید. یک دوربین امنیتی در خارج از خانه خود راه اندازی کنید تا از دزدان جلوگیری کند. برای ایمن نگه داشتن خودروی خود هر کاری که می توانید انجام دهید.

 

 

برای بررسی برخی از گزینه های موجود وقت بگذارید. Car Lock، همراه با سایر روش‌های امنیتی، مانند دزدگیر اتومبیل می‌تواند به کاهش خطر سرقت وسیله نقلیه شما کمک می کند.

 

سیستم دزدگیر خودرو یک طرفه

 

 

این ساده ترین و مقرون به صرفه ترین نوع دزدگیر است. وظیفه آن بسیار ساده است، فعال کردن آلارم هنگام تلاش برای شکستن، شامل اعلان صدا و چراغ است.

 

 

در حالت استاندارد، آلارم های یک طرفه بر اساس روشن و خاموش شدن خودرو کار می کنند. راننده آن را از طریق یک جاکلیدی دو دکمه ای ساده کنترل می کند. این یک گزینه خوب برای خودروهای ارزان قیمت است. یکی از اشکالات اصلی این است که شکستن این آلارم ها با رهگیری و رمزگشایی سیگنال بسیار آسان است.

 

 

سیستم دزدگیر دو طرفه خودرو

 

هشدار دو طرفه موثرتر از یک طرفه است. نه تنها سیگنال هایی از طریق کنترل از راه دور راننده دریافت می کند، بلکه آلارم ها یا هشدارهای خدماتی به مالک خودرو ارسال می کند که چه اتفاقی برای ماشین می افتد:  و امکانات آن تلاش برای باز کردن در، شیشه شکسته، صندوق عقب یا کاپوت است.

 

مشابه زنگ یک طرفه، زنگ دو طرفه یک هشدار بوق را ایجاد می کند. می تواند از راه دور موتور را روشن یا خاموش کند. زنجیره کلید مجهز به یک نمایشگر کوچک است با تمام اطلاعات اولیه و نشانگر می باشدفناوری رمزگذاری در این دزدگیر نیز بسیار بهتر است، اما هزینه بیشتری خواهد داشت.

 

 

سیستم هشدار ماهواره یا GSM

 

این مدل مدرن ترین تجهیزات الکترونیکی است، اما در عین حال گران ترین. این سیستم دزدگیر دارای بسیاری از ویژگی های اضافی است. این می تواند زنگ هشدار را در هر فاصله ای و برای چند نفر از اعضای خانواده یا سازمان امنیتی شما ارسال کند. این کار از طریق ارتباط ماهواره ای انجام می شود.

 

 

در قلب دستگاه یک ماژول GSM وجود دارد که به شما امکان می دهد سناریوهای مختلفی را برای رفتار کاربر مشخص کنید. همه هشدارها و پیام‌ها به تلفن همراه یا تبلتی می‌آیند که یک برنامه ویژه نصب شده است.

 

 

این سیستم از چندین سنسور تشکیل شده است. حتی اگر ماشین قبلا دزدیده شده باشد، مکان آن را مشخص می کند. همچنین می توانید موتور را خاموش یا روشن کنید، درها را قفل کنید و اقدامات دیگری انجام دهید. برای خودروهای گران قیمت، این بهترین و کارآمدترین گزینه است.

 

 

 

 

بهترین دزدگیر خودرو برای خرابکاری و سرقت

 

 

خرابکاری خودرو از زمانی که این وسایل نقلیه به وجود آمده یک مشکل بوده است. آنها اهداف آسانی برای سارقان هستند تا با اشیاء قیمتی ما فرار کنند. اما تدابیری وجود دارد که مالکان خودرو می توانند برای اطمینان از امنیت وسیله نقلیه خود انجام دهند.

 

 

یکی از آنها خرید بهترین دزدگیر خودرو برای پیشگیری از خرابکاری است. این دستگاه‌ها اطمینان حاصل می‌کنند که خودرو محافظت می‌شود و مالک را در مورد هر گونه تلاش برای سرقت آگاه می‌کند. برخی حتی می توانند مکان های دقیق را پس از سرقت وسیله نقلیه ارائه دهند.

 

 

اما چگونه یک فرد دزدگیر ماشین مناسب برای موقعیت خاص خود را پیدا می کند؟ این کمی دشوار شده است زیرا تغییرات بسیار زیادی وجود دارد. با این حال، با درک برخی از عوامل کلیدی، مانند موارد زیر، فرآیند می تواند ساده تر باشد:

 

 

نوع سیستم دزدگیر خودرو: چندین نوع دزدگیر خودرو مانند سیستم های غیرفعال و فعال برای خریداران موجود است. خریداران باید بدانند که کدام یک به بهترین وجه با نیازهای آنها به عنوان مالک خودرو مطابقت دارد. در غیر این صورت، کل این فرآیند احتمالاً با یک خرید اشتباه به پایان می رسد.

 

هدف خرید شما: ضروری است بدانید قبل از خرید به دزدگیر خودرو برای جلوگیری از خرابکاری به چه چیزهایی نیاز دارید. آیا به این دلیل است که شما در منطقه ای با جرم و جنایت بالا هستید و می خواهید محافظت بیشتری داشته باشید یا دلیل دیگری؟ پاسخ به این نوع سوالات می تواند به خریداران کمک کند تا دزدگیر خودرو مناسب را پیدا کنند.

 

هزینه: هزینه دزدگیر خودرو می تواند بر اساس ویژگی ها یا جنبه های خاص تا حد زیادی بالا باشد. هر خریدار باید تعیین کند که چه چیزی در این دستگاه ها ارزش دارد و یک بودجه واقعی بر اساس آن اولویت ها ایجاد کند.

 

 

 

معتبرترین دزدگیر خودرو برای بررسی خرابکاری

 

سیستم هشدار خودرو 5706 ولت Viper یکی از پیشرفته ترین و با رتبه بندی ترین دزدگیرهای خودرو است که برای صاحبان خودرو موجود است.

من باید با این مدل شروع کنم که یک سیستم امنیتی کامل ماشین است. راستش، وسیله نقلیه من هرگز به این اندازه پس از نصب سیستم هشدار محافظت نشده است. حتی یک مایل برد دارد تا اطمینان حاصل شود که هر زمان مشکلی برای ماشینم پیش بیاید به من اطلاع داده می شود.

 

اگر کسی اقدام به نفوذ کند، با صدای آژیر قابل اعتماد به من هشدار می دهد. این اعلان‌ها از طریق کنترل از راه دور در جیب من می‌آیند. بنابراین، می‌توانم از راه دور و بدون انتظار تا رسیدن به وسیله نقلیه، به وضعیت رسیدگی کنم.

 

همچنین باید اشاره کنم که این مدل با راه اندازی سیستم از راه دور ارائه می شود. این یک جنبه ضروری است زیرا این ویژگی به من امکان می دهد ماشین را با کنترل از راه دور روشن کنم. به همین دلیل، می‌توانم قبل از بیرون رفتن، وسیله نقلیه خود را روشن کنم.

یکی از اولین چیزهایی که در مورد سیستم امنیتی هشدار خودرو PWD701 Pyle قابل توجه است، آژیر دو رنگ 120 دسی بل است. من شک دارم که هر سارقی بخواهد با آن برخورد کند، زیرا هنگام آزمایش آن صدا کر کننده بود.

 

اما آژیر موثر آن تنها دلیل قرار گرفتن آن در لیست ما نیست. من همچنین مجذوب قفل های کنترل شده اشتعال آن شدم. با باز کردن خودکار قفل پس از خاموش شدن موتور خودرو، از قفل جلوگیری می کند. بعلاوه، هنگام رانندگی با قفل کردن خودرو پس از روشن شدن احتراق، حفاظت بیشتری را در هنگام رانندگی اضافه می کند.

 

صاحبان خودرو با این گزینه دو فرستنده از راه دور نیز دریافت خواهند کرد. هر کدام یک طراحی ساده چهار دکمه ای دارند که استفاده از آن خیلی آسان است. من حتی در مورد چگونگی مسلح کردن، خلع سلاح و روشن کردن عملکردهای خاص با آن مشکلی نداشتم.

 

اگر ریموت ها را گم کنم هم مشکلی نیست. این سیستم امنیتی دارای یک سوئیچ است نادیده گرفتن/کشتن اضطراری برای خلع سلاح آن بدون فرستنده است. به‌عنوان کسی که دائماً چیزها را جابه‌جا می‌کند، نمی‌توانم بیان کنم که این جنبه چقدر برای نیازهایم مفید بوده است.

 

خریداران می توانند با فعال کردن ویژگی ضد سرقت خودرو نیز از محافظت بیشتری برخوردار شوند. درهای خودرو را در حالی که روشن است کنترل می کند و با باز شدن درهای خودرو فعال می شود. یک دزد نمی داند چه چیزی به آنها ضربه زده است زیرا هشدار فقط با فعال شدن بالاتر و بالاتر می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

نمایندگی رسمی شرکت تولید خودروهای سفارشی ایران خودرو (آپکو) ایل بیگی با کد نمایندگی 5197302 به منظور فروش و خدمات خودروهای سفارشی و تجهیزات جانبی تأسیس شده است.
این نمایندگی تلاش دارد تا با توسعه خدمات خود تمایل روز افَزون مشتریان در این حوزه را پاسخگو باشد.
مشتریان محترم می توانند محصولات سفارشی را در سه گروه ایمنی، رفاه و زیبایی از نمایندگی شرکت آپکو دریافت نمایند.
این محصولات ضمن رعایت کلیه استانداردهای مرتبط، دارای تأییدیه های مهندسی و کیفی شرکت آپکو می باشند و گارانتی اصلی خودرو را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

اطلاعات تماس

آدرس: خیابان کارگر جنوبی بعد از چهارراه لشکر نرسیده به میدان قزوین پلاک 574

تلفن: 02155410191

همراه1 : 09127308520

همراه2 : 09197427892

Email: info@opcosport.com

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

کلیه حقوق وب سایت محفوظ است / طراحی سایت دارکوب